FAQ

CZYM RÓŻNI SIĘ LICENCJA ROZSZERZONA OD STANDARDOWEJ?

Licencja standardowa – pozwala na użytkowanie zdjęć z modelkami wyłącznie przez zleceniodawcę, przez okres dwóch lat, w internecie. Przedłużenie licencji wiąże się z jednorazową opłatą 5 PLN / produkt (trzy zdjęcia w komplecie).

Licencja rozszerzona – to dodatkowy koszt 9 PLN / produkt (trzy zdjęcia w komplecie). Licencja pozwala użytkowanie zdjęć z modelkami przez zleceniodawcę oraz podmioty przez niego wskazane (np. partnerów handlowych) przez okres dwóch lat, w internecie. Przedłużenie licencji wiąże się z jednorazową opłatą 5 PLN / produkt.

CZY KOSZT LICENCJI JEST WLICZONY W PODANE CENY ZDJĘĆ?

Podany na stronie 360project.pl cennik zdjęć modowych obejmuje licencję standardową. Jeżeli wybierasz licencję standardową, niczego nie dopłacasz.

Licencja roszerzona to dodatkowy koszt 9 PLN / produkt. W przypadku wyboru takiej licencji do cen zdjęć modowych podanych w cenniku należy doliczyć 9 PLN / produkt.


JAKI RODZAJ LICENCJI JEST ODPOWIEDNI DLA MOICH POTRZEB?

Jeżeli zdęcią będą wykorzystywane tylko w Twoim sklepie internetowym lub tylko przez Twoją firmę na portalu aukcyjnym (Allegro, eBay), wystarczy licencja standardowa.

Jeżeli chcesz mieć możliwość udostępnienia zdjęć swoim kontrahentom: partnerom handlowym, dystrybutorom, hurtowniom, wybierz licencję rozszerzoną.


MAM SKLEP W INTERNECIE / SPRZEDAJĘ NA ALLEGRO, EBAY ITP. JAKĄ LICENCJĘ WYBRAĆ?

Jeżeli zdjęcia będą wykorzystywane tylko przez Twoją firmę i nie planujesz ich udostępnienia, wybierz licencję standardową.


JESTEM PRODUCENTEM / DYSTRYBUTOREM ODZIEŻY. JAKĄ LICENCJĘ WYBRAĆ?

Najlepszym rozwiązaniem jest licencja rozszerzona, która pozwala na udostępnianie zdjęć innym kontrahentom.


W JAKI SPOSÓB ZOSTANĄ UDOKUMENTOWANE MOJE PRAWA DO ZDJĘĆ?

Otrzymasz dokumenty potwierdzające Twoje prawa do zdjęć i warunki ich użytkowania.


GDZIE MOGĘ UŻYWAĆ ZDJĘĆ?

Zdjęcia możesz wykorzystywać w internecie do celów handlowych i marketingowych: w sklepie internetowym, hurtowni internetowej, na stronie producenta, na portalach społecznościowych, w porównywarkach cenowych itd.


JAK DŁUGO BĘDĘ POSIADAŁ PRAWA DO ZDJĘĆ?

Oba rodzaje licencji pozwalają na użytkowanie fotografii przez dwa lata od momentu otrzymania licencji. Jest to wystarczający czas na wyprzedanie nawet największych kolekcji modowych.


CZY MOŻNA PRZEDŁUŻYĆ LICENCJĘ?

Jeżeli chcesz przedłużyć licencję na okres ponad 2 lat, jej odnowienie to koszt 5 PLN / produkt.

Zdjęcia odzieży – sesje dla sklepów internetowych i producentów. © 2017